Kalamita na Kysuciach 2012 diel II.

Autor: Peter Šuranský | 25.2.2012 o 15:36 | (upravené 26.2.2012 o 17:05) Karma článku: 3,88 | Prečítané:  520x

Možno si poviete, že v I. diele sú len neobjektívne a nepodložené tvrdenia jednej osoby, ale fakty verejne známe a viditeľné obyvateľom nie len mesta Turzovka ale aj ostatných častí horných Kysúc, a návštevníkom ukazujú jasne na účelovo použité technické prostriedky a mediálne správy.

V článku Radičová vytkla úradom, že vládu nepožiadali o pomoc skôr je podobne vytknutá neskorá reakcia na stav počasia ako sa píše v poslednom odstavci:

"deň po tom, čo začalo intenzívne snežiť a za 24 hodín napadlo takmer meter snehu"

Počas stredy stredy boli mestské komunikácie zjazdné len cez deň v popoludňajších hodinách sa na nich začal hromadiť sneh lebo mechanizmy údržby mestkých komunikácii takmer úplne prestali cesty odhŕňať (na Mestskom podniku asi systém neakej pohotovosti alebo niečoho obdobného aj napriek varovaniam a výstrahám meteorológov, ktoré boli vopred známe).

Turzovské noviny odvysielané v TVT dňa 17.2.2012 obsahujú reportáž o nepretržitom nasadení techniky, žiaľ asi až od momentu kedy bola reportáž natáčana (10 hod. 16.2.2012) čo bolo vzhľadom na vídatnosť sneženia neskoro. Samozrejme názory odvysielané v reportáži hovoria len pozitívne a o tom aké to bolo hrozné ale asi nikomu z opýtaných neprišlo na um, že asi niekto zaspal lebo ten meter snehu nenapadol za 2 hodiny ale za 24 hodín.

Osoby vystupujúce ako zástupcovia mesta aj v ďalších médiach hovoria ako pracujú na odstraňovaní kalamity obrázok z Jašíkovej ulice z 23.2.2012 18:07 jasne ukazuje ako pokračoval odvoz snehu po odchode médií. (Mimochodom víceprimátor nie je volená funcia občanmi ale osoba zastupujúca primátora síce zvolená ako poslanec, ale s podporou omnoho menšieho počtu obyvateľov ako primátor - pre úplnosť výsledky komunálnych volieb.)

Už aj pri zverejnení fotiek na facebooku, kde sa zapojilo do diskusie aj niekoľko zamestanancov mestského úradu som spomenul, že ak nie sú pravdivé moje tvrdenia o postupe a účelovom presune mechanizácie, nech mesto zverejní záznam z mestkého kamerového systému. Tu nastáva "menší" problém ono ten kamerový systém nie je moc v poriadku zo všetkými predpismi a zákonmi, hľa citát z Ústredného portálu verejnej správy SR:

"Priestor prístupný verejnosti možno monitorovať pomocou videozáznamu alebo audiozáznamulen na účely verejného poriadku a bezpečnosti, odhaľovania kriminality alebo narušenia bezpečnosti štátu, a to len vtedy, ak priestor je zreteľne označený ako monitorovaný. Označenie monitorovaného priestoru sa nevyžaduje, ak tak ustanovuje osobitný zákon. Vyhotovený záznam možno využiť len na účely trestného konania alebo konania o priestupkoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak." (zdroj: portal.gov.sk)

Na rozdiel od iných miest mesto Turzovka tento priestor označený nemá.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?