Kalamita na Kysuciach 2012 diel II.

Autor: Peter Šuranský | 25.2.2012 o 15:36 | (upravené 26.2.2012 o 17:05) Karma článku: 3,88 | Prečítané:  483x

Možno si poviete, že v I. diele sú len neobjektívne a nepodložené tvrdenia jednej osoby, ale fakty verejne známe a viditeľné obyvateľom nie len mesta Turzovka ale aj ostatných častí horných Kysúc, a návštevníkom ukazujú jasne na účelovo použité technické prostriedky a mediálne správy.

V článku Radičová vytkla úradom, že vládu nepožiadali o pomoc skôr je podobne vytknutá neskorá reakcia na stav počasia ako sa píše v poslednom odstavci:

"deň po tom, čo začalo intenzívne snežiť a za 24 hodín napadlo takmer meter snehu"

Počas stredy stredy boli mestské komunikácie zjazdné len cez deň v popoludňajších hodinách sa na nich začal hromadiť sneh lebo mechanizmy údržby mestkých komunikácii takmer úplne prestali cesty odhŕňať (na Mestskom podniku asi systém neakej pohotovosti alebo niečoho obdobného aj napriek varovaniam a výstrahám meteorológov, ktoré boli vopred známe).

Turzovské noviny odvysielané v TVT dňa 17.2.2012 obsahujú reportáž o nepretržitom nasadení techniky, žiaľ asi až od momentu kedy bola reportáž natáčana (10 hod. 16.2.2012) čo bolo vzhľadom na vídatnosť sneženia neskoro. Samozrejme názory odvysielané v reportáži hovoria len pozitívne a o tom aké to bolo hrozné ale asi nikomu z opýtaných neprišlo na um, že asi niekto zaspal lebo ten meter snehu nenapadol za 2 hodiny ale za 24 hodín.

Osoby vystupujúce ako zástupcovia mesta aj v ďalších médiach hovoria ako pracujú na odstraňovaní kalamity obrázok z Jašíkovej ulice z 23.2.2012 18:07 jasne ukazuje ako pokračoval odvoz snehu po odchode médií. (Mimochodom víceprimátor nie je volená funcia občanmi ale osoba zastupujúca primátora síce zvolená ako poslanec, ale s podporou omnoho menšieho počtu obyvateľov ako primátor - pre úplnosť výsledky komunálnych volieb.)

Už aj pri zverejnení fotiek na facebooku, kde sa zapojilo do diskusie aj niekoľko zamestanancov mestského úradu som spomenul, že ak nie sú pravdivé moje tvrdenia o postupe a účelovom presune mechanizácie, nech mesto zverejní záznam z mestkého kamerového systému. Tu nastáva "menší" problém ono ten kamerový systém nie je moc v poriadku zo všetkými predpismi a zákonmi, hľa citát z Ústredného portálu verejnej správy SR:

"Priestor prístupný verejnosti možno monitorovať pomocou videozáznamu alebo audiozáznamulen na účely verejného poriadku a bezpečnosti, odhaľovania kriminality alebo narušenia bezpečnosti štátu, a to len vtedy, ak priestor je zreteľne označený ako monitorovaný. Označenie monitorovaného priestoru sa nevyžaduje, ak tak ustanovuje osobitný zákon. Vyhotovený záznam možno využiť len na účely trestného konania alebo konania o priestupkoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak." (zdroj: portal.gov.sk)

Na rozdiel od iných miest mesto Turzovka tento priestor označený nemá.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej viala v pozadí slovenská vlajka.


Už ste čítali?